JULHÄLSNING

År 2020 är ett år vi sent ska glömma. Det är överflödigt att närmare gå in på vilka effekter Corona-viruset har fått på våra liv. Låt oss istället, var och en, försöka tänka på de ljuspunkter, stora och små, som vi säkert trots allt har upplevt under året. Vilka dessa ljuspunkter är för just dig vet bara du. Det är i dessa vi får hämta glädje och kraft nu när mycket inte alls blir som vi tänkt oss eller som vi är vana vid.

Vi lägger nu strax 2020 bakom oss och ser fram emot 2021, där vi innerligt hoppas att vi kan börja återgå till mer normala förhållanden och framför allt träffas ”på riktigt”.

God Jul och Gott Nytt År önskar vi er alla!

Styrelsen Föreningen Vår Kyrka i Skanör-Falsterbo församling

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *